Kliknij aby przejść do galerii

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pięciu etapach kwalifikujących do finałowej rozgrywki oraz prezentujących różne rodzaje szyfrów, sposoby ich łamania jak również ich zastosowania. Aby uzyskać dostęp do finałowego wyzwania, nasi reprezentanci musieli ukończyć wszystkie wcześniejsze zadania. Podczas wielkiego finału uczestnicy zmierzyli się z trzema zadaniami, w których sami musieli ustalić rodzaj zastosowanego szyfru, a następnie go złamać.

W tym wyjątkowym 6-etapowym konkursie – ŁAMACZE SZYFRÓW – ogólnopolskiej grze kryptologicznej rywalizowało wśród prawie tysiąca zespołów, pięć ekip z naszej szkoły, zdobywając tytuły finalistów ostatecznej rozgrywki i zajmując wysokiej miejsca w finale: 8 miejsce – zespół P216 w składzie: Miłosz Krakowiak, Karol Paź i Marcin Bała – klasa IVbT; uczniowie klasy IIIbT: 12 miejsce – zespół V194 w składzie: Wojciech Nowocień, Mikołaj Sałek, Vladyslav Grabar;  44 miejsce – zespół Q194  w składzie: Jan Florek, Tomasz Tłusty, Michał Urbaniak; 47 miejsce – zespół P194 w składzie: Nikodem Marek, Andrzej Bajcarczyk, Rafał Małycha.

Serdeczne gratulacje dla finalistów i zajęcia wysokich miejsc! Dziękuje wszystkim za udział w tegorocznej edycji konkursu.
Mam nadzieję, że kolejna edycja będzie jeszcze lepsza – opiekun konkursu R. Podleśny

SPRAWDŹ

Inne Posty